Dzień Dobry!

Dziś sukienka w kolorze wymarzonym! Długo szukałam odpowiedniego materiału w tym odcieniu, choć projekt miałam już daaaawno gotowy. Oczywiście, jest miliony odcieni pomarańczy, lecz ja nie należę do miłośników wyraźnych kolorów…i postanowiłam na wygaszoną pomarańczę a raczej odcień rdzy. <3

Materiał to 100% wiskoza, więc mega przyjazny dla skóry. Ma delikatne prążki, przez co wygląda szlachetniej, i nie wolno jej prasować na wysokich temperaturach. Materiał jest tkany, lekki, delikatny, przewiewny, na stronie kolor ten nazywa się dokładnie “terakota” www.tkaniny.net Mają ponad 10 tyś. tkanin! do wyboru do koloru! Tylko sprawdzajcie dobrze skład! Przy każdej tkaninie jest opis, jak prać, skład i co możecie z tego ulepić. ; )

 

Czas szycia od A do Z ? 9h

Ilość materiału? 2/2,5 metra

Kolor nici? rdzawy

Co jeszcze potrzebne? kreda, centymetr, nożyczki, raczki,  linijka, gumka, igła do fastrygi, zamek, podszewka

 

Wykrój? własny

 

Materiał od www.tkaniny.net

♥️

(niżej krótka instrukcja)

MAŁA INSTRUKCJA

 

1. Przed skrojeniem warto wyprać materiał i delikatnie rozprasować.

 

2. Ja zaczęłam od tyłu, dlatego, że łatwiej było mi dopasować szerokość sukienki. Klasyczne zakładki i pasek o podwójnym obwodzie, wykończony z jednej strony mereżką i wszyty do obu stron. Na końcu wszywamy zamek. I tutaj zalecam ostrożność, ja trochę się przeceniłam i nie sfastrygowałam go sobie przed wszyciem, przez co mi “uciekł”

 

3. Mając gotowy tył doszywam ramiona.

 

4. Następny krok to wykończenie przodu i tyłu.

 

5. Wykończenie robiłam z cienkiej pliski, którą zawinęłam pod spód. Dół (góry) przodu fastrygujemy, dopasowując do obwodu tali. Wszywamy zmarszczony pasek z mereżką.

6. Ostatni krok to przód z dwóch części, czyli wszystko przez rozporek. : ) Podwijamy wykończenie rozporka i wszywamy do góry. Pamiętajcie, że długość sukienki regulujecie same. Ja postawiłam na 3/4, ale zastanawiam się nad jej skróceniem. : ) Zszywamy boki. Wszywamy rękawy.

I voilà! 

ENJOY!

♥️