Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

SKLEP

Pielęgnacja

Świadomość

Doskonale wiemy jak dbać o nasze wyroby. Dlatego uświadomimy Was jak je pielęgnować, by posłużyły Wam jak najdłużej. Szczegółowe instrukcje danej tkaniny są umieszczane na wszytych w ubrania metkach.

pielegnacja minuatura
2. pielęgnacja - zasady ogólne

ZASADY OGÓLNE

Przede wszystkim warto pamiętać, że sposób, w jaki troszczymy się o ubrania, ma ogromny wpływ na środowisko. Pamiętajcie, że niektóre produkty, naturalnego pochodzenia nie są tak ‚mocne’ jak produkty wykonane np. z poliestru, dlatego należy do nich podchodzić z odpowiedzialnością i czułością, by mogły Wam towarzyszyć latami.

____________

1 . Ubrania z wzorami pierz obrócone na lewą stronę. Rzeczy kolorowe podczas wirowania, bądź częstego prania mogą zostać pozbawione intensywności koloru. By wydłużyć ich życie, zaleca się właśnie wywinięcie na lewą stronę.

2. Pierz gdy to konieczne w temperaturze 30 stopni lub max. 40 stopni. Ustawiając mniejszą temperaturę zużywamy dużo mniej wody i prądu. Pamiętaj, że niektóre rzeczy wymagają tylko dobrego przewietrzenia. By zapobiec zniszczeniu ubrań, koniecznie pozapinaj wszystkie guziki i zamki.

3. Unikaj używania suszarki bębnowej, to pozwoli ograniczyć energię jednocześnie wydłużając życie produktom, nie narażając ich na uszkodzenia.

4. Nie susz nigdy na pełnym słońcu. Białe ubrania szybko zżółkną, a kolorowe zostaną pozbawione intensywności.

5. Oddzielaj produkty jasne od ciemnych.

WISKOZAKRWADTAT

WISKOZA

To materiał trudny w pielęgnacji, łatwo można doprowadzić do jej zniekształcenia czy skurczenia. Wymaga delikatności i starannego traktowania, ale to wcale nie jest aż tak skomplikowane. Wystarczy zastosować kilka łatwych zasad.

____________

1. Wiskoza na mokro robi się sztywna. Jeśli mokre ubranie jest ciężkie – susz je na płasko. Lekkie ubrania rozwieszaj delikatnie, nie naciągaj ich.

2. Prasuj na lewej stronie, prasując na prawej stronie, sprawisz że tkanina będzie się świecić. Warto pomóc sobie spryskiwaczem z wodą.

3.  By ochronić wiskozę przed pleśnią, należy ją bardzo dobrze wysuszyć.

wiskoza
BAWEŁNA KWADRAT
bawełna

BAWEŁNA

Jest to tkanina naturalna, zwróćcie uwagę na to, w jakich warunkach powinno się ją prać by zachowała swój wygląd. Ten roślinny materiał troszczy się nie tylko o naszą skórę, ale i o środowisko naturalne. Bawełna występuje pod wieloma postaciami, zatem w jakiej temperaturze powinna zostać wyprana, dowiecie się z wszytej w ubranie metki.

____________

1. Ubrania ze 100% bawełny nie należy prać w wysokiej temperaturze. Piorąc w gorącej wodzie doprowadzimy do skurczenia.
2.  Po wypraniu należy delikatnie wstrząsnąć.
3. Idealnie równo rozwieszamy na suszarce.
4. Należy nie wykręcać ubrań zbyt mocno, odzież bawełniana może przez to ulec zniekształceniu. 

LEN KWADRAT

LEN

Tkaniny lniane oraz wyroby z nich uszyte, oczywiście naturalne, nie są trudne w pielęgnacji. Wystarczy zwykłe pranie w pralce lub ręczne. Len w porównaniu do innych tkanin bardzo lubi się z pralką. Częste pranie lnu uszlachetnia go, staje się gładki i bardziej miękki.

____________

1. Lnianą odzież powinniśmy suszyć na płasko. Stojące suszarki mogą odbijać ślady na tkaninie i powodować zniekształcenia.
2. Pranie warto podzielić na gamy kolorów.
3. Lniane ubrania, powinny być prane w chłodnej lub ciepłej temperaturze.
4. Prasować gdy są wilgotne.

len-
IMG_3384

JEDWAB

Jedwab, to tkanina naturalna, pozyskiwana z kokonu jedwabnika. Podobnie jak naturalny włos powstaje z białek fibrylarnych, w związku z czym każdy jedwab ma prawo delikatnie się elektryzować. Jest to jednak tkanina, która wymaga od nas delikatności. 

____________

1. Ubrania ze 100% jedwabiu należy prać tylko ręcznie.
2.  Suszyć rozłożony na płasko.
3. Prasować na lewej stronie, delikatnie wilgotny.
4. Należy nie przygniatać cięższymi ubraniami. 

* można używać preparatu antystatycznego, w razie potrzeby, według użycia producenta 

MEISSIMO

Naturalne Detergenty

Jak naturalnie dbać o ubrania?

1. Cytryna i soda zamiast wybielacza na plamy od potu.
Sok z cytryny i sody oczyszczonej skutecznie zadbają o biel naszych ubrań. Wystarczy wetrzeć miksturę w plamy i pozostawić na godzinę, następnie wrzucić do pralki.

2. Ocet i Woda na plamy po makijażu.
Zdarzyło się Wam ubrudzić ulubione ubranie czerwoną szminką bądź mocnym podkładem? Niestety czasami przez nieuwagę nie jesteśmy w stanie tego uniknąć. Ale wystarczy, że zmieszamy wodę i ocet w proporcjach 1:1 . Gotowy roztwór nakładamy na plamy i zostawiamy na godzinę, po czym wrzucamy do prania.

3.Woda utleniona na plamy po czekoladzie.
Wystarczy wlać odrobinę wody utlenionej na plamę, odczekać 5 minut i następnie wyprać. Warto pamiętać, że woda utleniona działa wybielająco, więc należy ją stosować tylko na białe ubrania.


4.Skrobia ziemniaczana na tłuste plamy.
Nie ma nic prostszego! Wystarczy zasypać nią plamy i delikatnie pocierać gąbeczką, następnie wytrzepać ubranie i wyprać

NEWSLETTER

Zapsz się i otrzymuj cotygodniowe inspiracje