Cześć wszystkim!

Wybaczcie, że wczoraj nie udało mi się zaplanować posta. Ale jak zobaczycie rezultat – to będziecie zadowolone!

Dziś przedstawiam Wam moją kolejną perełkę. Krój jest klasyczny z nutką nowoczesności, ma kieszenie, pasek, szerokie rękawy – idealna na lato a w innej wersji kolorystycznej nawet na jesień. 🙂 Ja zrobiłam ją na jeden guziczek i pasek. W wersji od viki jest zapinana normalnie na guziki. Tę wersję polecam najbardziej, sukienka nie będzie się rozchodzić. Pasuje dosłownie na każdą okazję. : ) Tkanina to bawełna i len – według mnie jest to najlepszy rodzaj na taki model. Niestety zakupiona w lokalnym sklepie, więc nie mogę Was odesłać do linku.

♥️

Czas szycia od A do Z ? 10 h

Ilość materiału? 2 m

Kolor nici? ecru

Co jeszcze potrzebne? kreda, nożyczki, linijka, szpilki, prujka, flizelina do podklejania, żelazko,

Wykrój? https://vikisews.com/vykrojki/platja-i-sarafany/plate-dzhodi/

MAŁA INSTRUKCJA

1.Generalnie cała instrukcja zdjęciowa “jak szyć” jest na stronie viki. Ja pokażę, Wam elementy, na które warto zwrócić uwagę.

2. Najważniejszą rzeczą są zakładki, muszą być idealnie symetryczne, i zaprasowane.

3. Drugim elementem są rękawy, ja wykończyłam je podwójnie złożonym paskiem, i przyszyłam prawą stroną do prawej, wywróciłam, zaprasowałam i obrzuciłam overlockiem. 🙂 To mój ulubiony rodzaj wykończenia. <3

4. Kieszenie, pamiętajmy by na początku wykończyć je overlockiem i dokładnie rozprasować. Po prawej stronie na zdjęciu poniżej mamy prawą część rozprasowaną i lewą nie rozprasowaną. Wszycie takiej nierozprasowanej skutkuje “ściąganiem się” materiału. 🙂

5. Ostatni krok, to po przyszyciu obłożenia przyszyłam ręcznie tył obłożenia do szwu tyłu sukienki. 🙂 (poniższe zdjęcie z lewej)

Miłego Weekendu! Ja uciekam na szkolenie z konstrukcji!

ENJOY!

♥️